Tvorba webu Webhosting CSS HTML PHP Javascript MySQL Reference Naše služby

» Novinky

18.9.2012
Získejte zdarma výhody
- při koupi balíčku START získejte databázi mysql a administrační systém zcela zdarma !

17.9.2012
Zřizení nového webu
- s vytvořením nového webu Vám přínášíme 50% slevu pro prvních 10 zákazníků

» Informace

V naší databázi evidujeme 17 subdomén.

Východ slunce : 07:53
Západ slunce : 18:48

Přesný čas :  

Svátek má

» Kontakt

Objednávejte zde :
telefon : 732 755 806
email : tvorba@alvaso.cz
ICQ : 218-734-598

» PHP

Co to znamená ?

PHP (rekurzivní zkratka PHP: Hypertext Preprocessor, česky "PHP: Hypertextový preprocesor", původně Personal Home Page) je skriptovací programovací jazyk. Je určený především pro programování dynamických internetových stránek a webových aplikací například ve formátu HTML, XHTML či WML. PHP lze použít i k tvorbě konzolových a desktopových aplikací. Pro desktopové použití existuje kompilovaná forma jazyka.
index.php

Vlastnosti prvku

  • Jazyk PHP je dynamicky typovaný, tzn. že datový typ proměnné se určí v okamžiku přiřazení hodnoty.
  • Pole jsou asociativní, tedy ve skutečnosti se jedná o hašovací tabulky, které ukládají páry klíč -> hodnota. Klíčem může být pouze celé číslo nebo řetězec, jedno pole může dokonce obsahovat klíče jak celočíselné, tak řetězcové. Každé pole ještě drží pořadí párů, toto pořadí je zcela nezávislé na klíčích i hodnotách.
  • Řetězce lze v PHP zapsat 4 různými způsoby, dva z nich jsou: uzavírat do uvozovek (při vyhodnocení se provede nahrazení proměnných uvnitř) nebo do apostrofů (nahrazuje se jen escape sekvence \').
  • Kromě proměnných, které lze vytvářet i rušit, lze definovat konstanty. Proměnné mají své úrovně viditelnosti a pravidla pro jejich perzistenci (např. proměnná vytvořená ve funkci nebo metodě je po jejím vykonání automaticky zrušena, naproti tomu, proměnná vytvořená např. v cyklu nebo vloženém souboru bude viditelná do skončení programu). Konstanty jsou viditelné ze všech úrovní a po jejich definování je nelze zrušit.
  • PHP podporuje reference, pomocí kterých lze do proměnných ukládat odkazy na libovolnou jinou proměnnou, nebo i prvek jejího pole. Jako reference lze volat i parametry funkce. U každé proměnné PHP eviduje, kolik na ni směřuje referencí, a podle toho se rozhoduje, kdy může kterou proměnnou zrušit.

Ukázka kódu

PHP skript, kde je text přenášen přes proměnnou. <?php
$promenna = "Ahoj, světe!";
echo $promenna;
?>

© 2012 tvorba.alvaso.cz - Tvorba webových stránek - Zákaz kopírování jakéhokoliv obsahu z tohoto webu